5 خاصیت برتر استفاده از رب انار ترش شمال برای از بین بردن صفرای بدن!

رب انار به دلیل خواص تغذیه‌ای، فواید و طعم آن بسیار مورد مصرف قرار می‌گیرد بر خلاف بسیاری از درختان میوه، گل های انار نر و ماده روی یک درخت تولید می شوند.

انار میوه ای با دانه های فراوان و بسته بندی کامل است رب انار که برای هزاران سال یک تامین کننده غذا و داروی حیاتی در تمدن های مختلف بوده، بسته به تنوع و بلوغ طعم متفاوتی دارد. ممکن است طعم آن بسیار شیرین، بسیار ترش یا تیز باشد.

از نظر گیاه شناسی، میوه ای گوشتی از گروه توت ها با تخمدانی از یک گل است و معمولاً چندین دانه دارد.

انار به دلیل خواص تغذیه‌ای، فواید و طعمی که دارد، جواهر دنیای میوه‌ها است و از این رو از آن فرآورده ای به نام

رب انار ترش شمال تهیه می شود.

بر خلاف بسیاری از درختان میوه، گل های انار نر و ماده روی یک درخت تولید می شوند، به این معنی که گل نر می تواند گل های دیگر را در همان درخت یا درختان دیگر گرده افشانی کند.

رب انار

شگفت آور به دلیل سیستم بسته بندی فوق العاده ای که دارد، قرن هاست که رب انار در مناطق گرمسیری هند، آسیا، مدیترانه و آفریقا کشت می شود.

از قدیم الایام نماد باروری بوده و در طول تاریخ در هنرهای مختلف به تصویر کشیده شده است میوه در عقاید و مذاهب مختلف معانی مختلفی دارد و در سه آیه در قرآن معرفی شده است که به آن رومن می گویند.

«در (این دو بهشت) میوه‌ها و خرما و انار است» که در آیه به عنوان میوه بهشتی ذکر شده، می توان آن را به صورت تازه مصرف کرد و در ساخت دارو و رنگ استفاده کرد. 

همچنین می توان آن را به ملاس رب انار، شربت، روغن دانه، آب میوه یا سرکه تبدیل کرد در سیستم طب جایگزین هند (آیورودا)، انار به خودی خود یک داروخانه در نظر گرفته می شود.

در حالی که به عنوان یک عامل خون‌ساز و ضد میکروبی در طب سنتی ایرانی کاربرد فراوانی دارد، از پوست آن برای درمان آسم، اسهال مزمن، اسهال خونی و کرم‌های روده استفاده می‌شود از آب آن در درمان آفت و زخم در هند، تونس و گواتمالا استفاده شده است.

بدیع الزمان انار را مثال می زند تا نعمت های خداوند را بر ما نشان دهد: «در حالی که درخت انار از آب گل آلود و گل آلود سیر می کند.

میوه خود را با نوشیدنی پاکیزه از گنج رحمت الهی تغذیه می کند».

«زیرا با به نمایش گذاشتن زیبایی حکیمانه هنری و همچنین زیورآلات معنادار و ظریف که همه اذهان را متحیر می‌کند، اثری هنری مانند قصیده‌ای در ستایش خالق اعظم به نمایش گذاشته است.

مثلاً به انارها و خوشه ها دقت کنید» کلمه سی ام در هر میوه ای که از خزانه رحمت پروردگارمان عطا می شود، هنر و حکمت انحصاری نهفته است.